Hoşgeldiniz

İki “ebedi ve ezeli” rakibin, belki de aynı evrende herşeye kadir iki düşmanın; biri “bedi”, diğeri “mer’i” yaratının, edebiyat ve hukukun yanyanalığına hoşgeldiniz.

Burada, “edebiyatta hukuk”, “hukukta edebiyat”; “edebiyatta siyaset”, “siyasette edebiyat”; düşünce, bilim ve sanat özgürlükleri çalışmaları ile “edebiyat ve etik” arasındaki etkileşimi ele alan yazı ve görüşler; kitap tanıtımları, okuma listeleri, eleştiriler, öyküler, denemeler ve çeviriler bulacaksınız.

Yazılarınızın sitede yayınlanmasını arzu ediyorsanız yayınlanmasını istediğiniz yazınızı e–posta yoluyla gönderebilirsiniz. Yazılarınız değerlendirildikten sonra yayınlanacaktır.

Sitede yayınlanan yazıların her hakkı yazarlarına aittir. Yazarın, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu tarafından tanınan haklarını siteye devretmediği ancak tüm kapsamıyla paylaştığı varsayılır.

Sitedeki yazılardan Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na uygun olarak kısa alıntılar yapılabilir. Herhangi bir yazıdan alıntı yapmak için, boşluklar ilgili yazı başlığı ve yazarının adı ile doldurularak, alıntı yapılan yazıya aşağıdaki ibare eklenmelidir:

“…….” başlıklı yazının tüm hakları yazarı “….” ya aittir ve yazı, yazarı tarafından Edebiyat ve Hukuk Sitesi (http://www.edebiyatvehukuk.org) kütüphanesinde yayınlanmıştır.

“Edebiyat ve Hukuk”ta hem hoşça hem de düşünceli vakitler geçirmenizi dileriz.

Öykü Didem Aydın

Yazar Hakkında

Öykü Didem Aydın Sitenizin hikayesini 106 yazabilirsiniz.

Öykü Didem Aydın, romancı (Eski Sinagog Meydanı, İletişim Yayınları, 2009) ve anayasa hukukçusudur.

Telif © 2017 Edebiyat ve Hukuk. Tüm Hakları Saklıdır SistemimizWordPress desteklidir